A szupergazdagokra lő a Deutsche Bank legújabb akciója

A szupergazdagokra lő a Deutsche Bank legújabb akciója

Nagyobb szerepet kíván betölteni a family office-ok kiszolgálásában a Deutsche Bank, ennek érdekében több országban is keresik a bizalmi vagyonkezelőkhöz értő ügyfélkapcsolati menedzsereket – számol be a hírről a Bloomberg.

Ez már nem őrület, hanem a jövő: minden második eurót ESG-alapba fektetnek

Ez már nem őrület, hanem a jövő: minden második eurót ESG-alapba fektetnek

Ha valaki azt gondolná, hogy az ESG és fenntartható befektetések iránti kereslet tiszavirág életű lesz, nagyot téved. A számok ugyanis azt mutatják, hogy ma már minden második befektetett euró ESG-alapokba megy a világban, a fenntarthatósági irányelveket követő fiatal generáció pedig hamarosan a globális vagyon felét fogja birtokolni. A Portfolio Öngondoskodás 2021 konferenciáján több izgalmas előadás is elhangzott az ESG és fenntartható befektetések előretöréséről, valamint a bizalmi vagyonkezelés előnyeiről.

Felrobbant a 21. század pénzügyi atombombája, sokakat maga alá temetett

Felrobbant a 21. század pénzügyi atombombája, sokakat maga alá temetett

10 milliárd dollárból 10-szeres tőkeáttétellel 100 milliárd dolláros pozíciót nyitni, mi mehet félre? Hát, például az, hogy az árfolyamok nem mindig abba az irányba mennek, amerre szeretnénk. Ezt a leckét tanulta meg az Archegos Capital Management élén Bill Hwang, akit sokan a legtehetségesebb alapkezelők között tartottak számon. Hwang sikerei nagyjából addig tartottak, amíg az árfolyamok egy irányba, felfelé mentek, de egy váratlan vállalati esemény mindent borított, és az Archegos pedig elindult a margin callokkal kikövezett lejtőn, ami a világ nagybankjainál több milliárd dolláros veszteséget okozott. A történet feldolgozása még zajlik, de annyi már most látszik, hogy újra bebizonyosodott, a tőkeáttétel igencsak pusztító erejű tud lenni.

Sírva könyörgött a bírónak

Sírva könyörgött a bírónak "a következő Bernie Madoff", így is 22 évet kapott

Kezd egyre több részlet nyilvánossá válni az amerikai Maryland állam történelmének legnagyobb Ponzi-rendszeréről. A sémát üzemeltető svindlert, Kevin Merrillt a „következő potenciális Bernie Madoffként” emlegették a törvény emberei, összesen mintegy 345 millió dollárt, azaz kb. 107 milliárd forintot sajtolt ki befektetőiből. A csalást üzemeltető férfi azt ígérte ügyfeleinek, hogy hitelportfóliókat értékesít nekik, de valójában piramisjátékokat üzemeltetett. 22 év börtönt kapott.

Hogy csinálják a leggazdagabb magyar családok? Válságálló vagyonkezelés a nehéz időkben

Hogy csinálják a leggazdagabb magyar családok? Válságálló vagyonkezelés a nehéz időkben

A bizalmi vagyonkezelés keretein belül biztonságos erőd mögé vonhatjuk a “családi ezüstöt”, sőt az intézmény lehetőségeit kihasználva a stratégiai döntéseket is egyetlen, átlátható és jól megerősített központból tudjuk végrehajtani, legyen szó akár a befektetési portfólió diverzifikálásáról, a családi vészhelyzeti forgatókönyvről vagy egy potenciális hitelezőktől védett vállalati struktúráról. Antall Györggyel és Illés Istvánnal, az APELSO TRUST Zrt. vagyonkezelő vállalatcsoport cégtársaival beszélgettünk az elmúlt hónapok tapasztalatairól.

El se hiszed, milyen üzletbe szálltak be a szupergazdagok!

El se hiszed, milyen üzletbe szálltak be a szupergazdagok!

Miután a piacon nagy kockázatvállalás nélkül érdem hozamot már nem nagyon lehet elérni, az ultragazdagok is igyekeznek más módot találni a pénzszerzésnek: legújabban a hitelezésbe szálltak be, gyakorlatilag a bankok helyét töltik be a kockázatosabb vállalkozások finanszírozásában– számol be a hírről a Bloomberg.

Újítanak a magyar szupergazdagok: egyre többen bízzák pénzüket bizalmi vagyonkezelőre

Egyre több magyar cégnél merül fel a cégutódlás problémája, így egyre nagyobb az igény hazánkban is a bizalmi vagyonkezelőkre. Ezt támasztja alá, hogy a NAV adatai szerint az elmúlt években mintegy 120 bizalmi vagyonkezelési jogviszony jött létre - hangzott el az Apelso Trust mai sajtóeseményén. A Corvinus Egyetem kapcsán ismertté vált vagyonkezelő alapítványi forma komplexitása, illetve jelentős költségvonzata miatt azonban a vagyonos magyar családok közül várhatóan csak a legfelső 30-50 fogja majd alapítványi formában kezeltetni a vagyonát, míg a becslések szerint akár további több száz, milliárdos vagyonnal rendelkező család választhatja a már 2014 óta elérhető bizalmi vagyonkezelést itthon.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Béketárgyalás lesz az ukrajnai háború lezárásáról, de máris jött egy igazán rossz hír
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.